Dovolenka v Alanya, Turecko

Alanya sa nachádza na malebnom mieste približne 110km juhovýchodne od Antalya v Turecku. Alanya je jedným z popredných a najkrajších letovísk v Turecku s krásnými rekreačnými strediskami s modernými hotelmi, motelmi, kaviarňami a barmi.
Alanya ma dlhý zoznam turistických atrakcií. Miesto je známe historickým bohatstvom, plným rímskych stavieb a byzantských kostolov so zložitými freskami a prírodnou krásou.


Aktuálne ceny zájazdov do Alanya

Atrakcie v Alanya
Pristav Alanya je miesto s mnohými vyletnými loďkami. Môžete sa plaviť do slávneho Fosforlu Magarasi (fosforujúca jaskyňa), Apiklar madarasi (jaskyňa milencov) či Korsanlar Madarasi (pirátska jaskyňa). Ak hľadáte staroveké ruiny, nevynechajte Seljuk, ktoré sú vzdialené iba 5 km. V centre mesta je lacný Dolmus, ktorým sa dostanete do celého mesta. Najlepšiou voľbou je však prechádzka okolo mesta.
Medzi ďalšie zaujímavé miesta patria Aytap, Syedra ci Alanya Incekum. Z turistických miest v Antalya partí nepochybne červená veža Kizil Kule.

Stravovanie
Alanya ma veľké množstvo bistier, od obvyklých druhov jedál z tureckej kuchyne až po McDonalds. Medzi obľúbené patrí Memos pre svoje turecké misy či Big Ben orientovaný na anglický štýl výdatných raňajok či nedeľných pečienok. Nezabudnite si vychutnať pravý turecký kebab či mezze taniere. Na raňajky skúste lahmacun či skladkú baklavu.


Aktivity
Okrem vodných športov medzi najobľúbenejšie v oblasti Alanya patria golf, cyklistika, bungee jumping, rafting na rieke Alara a veľmi dobré podmienky sú na potápanie.
Ďalšie činnosti:
- Lodný výlet (skúste zjednávať až € 5 na jednu hodinu), zahŕňa návštevy jaskýň (ak to počasie dovolí) a obed, rovnako ako animácie s hudbou Eurodance
- Potápanie
- Jeep safari zájazdy
- jazdy na štvorkolkách
- Výlet do historického amfiteáter v Aspendos

Pláže v Alanya
Pláž Ulas
Neďaleko parku Ulas sa nachádza v krásnej lokalite rovnomenná pláž. Nájdete tu stoly, stoličky, záhradné grily aj verejné záchody. Miesto je stvorené pre piknik, relaxáciu, plávanie či obyčajné vylihovanie na slnku. Pravdepodobne kvôli turistom s hore-bez sú najčastejšími návštevníkmi domáci.
Pláž Kleopatra
Oproti jaskyni Damlatas je pláž, kde trávila samotná kráľovna Kleopatra z Egypta spolu s rímskym generálom Marcus-om Antonius-om. Pláž je známy bielym pieskom, ktorý nenájdete na žiadnej inej pláži v Alanya.
Pláž Incekum
Pláž Incekum je často považovaná ako jedna z najlepších pláží na južnom pobreží. Má jemný piesok a krištáľovo čistú vodu. Vzhľadom k tomu, že vody sú plytké, pláž je zvlášť vhodná pre rodiny s deťmi.
Alanya nie je len nebo pre vašu letnú dovolenku so svojou prírodnou krásou, počasie v lete, históriou a pozadím kultúry a športu, zábavnou činnosťou, ale aj turistické centrum s moderným vybavením, ubytovaním a dopravou v Stredozemnom mori.
Nakoniec, opis nestačí na pochopenie favorita dovolenky na rok 2011. Alanya je mesto, ktoré musí byť navštívená.


Počasie v Alanya
Ak premýšľate kedy vycestovať do Alanya, cestovanie je dobré väčšinu roka. Väčšina zrážok sa vyskytuje v zimných mesiacoch, a leta sú dlhé, horúce a suché. Perfektné počasie pre pláže, vodné športy, ako parasailing a windsurfing.


Priemerné teploty v Alanya, Turecko počas roka
JanFebMarAprMájJúnJúlAugSepOktNovDec
10°c11°c13°c16°c20°c25°c28°c28°c25°c20°c15°c12°c

Priemerná teplota vody v Alanya, Turecko počas roka
JanFebMarAprMájJúnJúlAugSepOktNovDec
17°c17°c18°c21°c22°c24°c27°c28°c27°c25°c22°c19°cVideo z častí Alanya

Pohľad na ruiny

Na pláži v Alanya

Pohľad na Alanya