Dovolenka v Belek


Belek sa nachádza na krásnom pobreží stredozemného mora v regióne Antalya na juhozápade Turecka s populáciou 700 obyvateľov až do 10 tisíc počas sezóny.

Počasie v Belek je pre uctievačov slnka a čistej oblohy a je veľmi podobný inému resortu stredomoria so sezónnymi teplotami v priemere 30-35 stupňov celzia a minimálnymi zrážkami v letnom období.
Dovolenka v Belek je ideálna pre celu rodinu vzhľadom na počet príležitosti pre deti.

Dovolenka v Belek sa rýchlo stáva voľbou číslo jeden pre golfistov s veľkým počtom ihrísk najmä mimo horúcich letných mesiacov.

Aktivity

Rekreanti môžu očakávať, na pozadí pohoria Taurus, nádherné piesočné pláže oklopené borovicovými lesmi a eukaplyptom.

Nie nadarmo nazývajú pobrežie v Belek tyrkysovým pre nič. Keď premýšľate o dovolenke v Belek, prvá vec, ktorá vás nadchne, sú pláže so špičkovým vybavením, či už hľadáte windsurfing, potápanie, šnorchlovanie, jet lyžovanie, vodné lyžovanie či surfing. Mnohé pláže v Belek sú vybavené sprchami a toaletami.

Ak si chcete oddýchnuť od pláže, máte k dispozícii niekoľko výletov. Medzi najobľúbenejšie výletne miesto je vodopád Kursunlu, ktorý ukrýva viac ako 100 rôznych druhov vtákov, prípadne navštívte tajné jaskyne vodopádu, ak ste dobrodružnej povahy. Ak sa vám nebude chcieť kráčať do kopcov, prenajmite si bicykle alebo odvezte sa autobusom (do Kadriye kyvadlovou dopravou každú polhodinu).

K dispozícii je vodný park a malá zoo s domácimi zvieratami vhodná najmä pre deti. Rovnako ako v iných rezortoch, Belek ma obrovskú škálu stravovacích zariadení pre malé aj veľké rozpočty.

Nočný život sa sústreďuje najmä v hoteloch, ktoré ponúkajú široké spektrum zábavy a oddychu pre dospelých.

Termálne kúpele v Pamukkale.
Pamukkale je prírodný zázrak. Vody bohaté na minerály prúdia zo zeme teplé až 35 stupňov Celzia a minerálne bohatá voda tečie z kopca dole do nespočetných bazénov. Biele kvaple vytvárajú veľmi unikátny a krásny pohľad. Návštevníci sa môžu prejsť po terase, a dokonca sa môžu vykúpať v termálnych bazénoch za nízky poplatok.

Miestne turecké jedlo.
výber jedál v reštaurácii v Belek
V hoteloch a reštauráciách v Belek môžete ochutnávať čerstvé, lahodné turecké jedlo ako napíklad plnené listy z viniča, paradajok a olivové šaláty, balkánsky syr, kebab. Coco Bar je známy pre svoje jahňacie shish kebaby.

Obec Kadriye sa nachádza len 4 km od Belek. Kadriye je obľúbenou destináciou, ktorá ponúka nádherný výber obchodov, barov a reštaurácií.

Köprülü národný parku
V parku sa nachádza mnoho zaujímavých funkcií, vrátane rímskeho mosta, ktorý premosťuje Oluk Canyon. Rafting na divokej vode a horolezectvo sú dve extrémne športy, ktoré sa oplatí vyskúšať na Köprülü Canyon.

Nakupovanie na pouličné trhy.

podvečer v Belek

Návštevníci, ktorí hľadajú jedinečné turecké darčeky alebo suveníry môžu nakupovať na trhoch v celej ulici Belek. Obrovský bazár so stovkami dodávateľov ponúka živý a zábavný zážitok z nakupovania najmä v sobotu.


Aktuálne ceny zájazdov do Belek


View Larger Map