Dovolenka v Marmaris


O Marmaris
Jedno z najväčších rekreačných stredísk, Marmaris je pravdepodobne najbližší pre európskych turistov ako ktoré iné letovisko na pobreží stredozemného mora s rušným kozmopolitným turistickým centrom v letných mesiacoch. Marmaris je tiež synonymom tyrkysového pobrežia. Mesto je postavené na rozsiahlej prírodnej zátoke na upätí zalesnených horských svahov.

Nakupovanie
Užiť si nakupovanie v Marmaris, znamená byť oboznámený a pripravený. Predajcovia najmä v bazároch, dokážu byt nepríjemní najmä neustálym otravovaním (hoci je to nelegálne). Medzi ponúkaným sortimentom sa stretnete s falošným značkovým tovarom, hoci to neznamená absolútne ignorovať tovar, kedže falzifikáty sú kvalitné a lacné. Najlepšie nakúpite na trhu Carsi na Osmanskom hrade, kde sa nachádza vyše 200 radových stánkov a blší trh.

Stravovanie

Čii už chcete zájsť do medzinárodnej reštaurácie alebo vyskúšať miestne špeciality, stovky stravovacích zariadení v Marmaris sú pripravené vyhovieť akejkoľvek vašej chuti a rozpočtu. Všadeprítomné sú pizzerie, kebaby, britské fish 'n chips, nemecké, talianske a aj čínske špeciality.

Nočný život
Divoké noci v Marmaris sa zameriavajú okolo Bar Street na pobreží v stovke nočných klubov a barov, kde je otvorené až do 4 tej ráno. Berte na vedomie, že cena alkoholu je v kluboch a baroch oveľa vyššia ako v iných častiach mesta.

Aktivity
Turisti, ktorí preferujú tráviť voľný čas vylihovaním na slnku, prichádzajú o možnosť vyskúšať si desiatky športov prevádzkovateľov na pláži, ktorí ponúkajú od jazdy na “bananovej” lodi, paragliding, jet lyžovanie či potápanie sa za nižšie ceny ako ste očakávali. Pre deti je ako stvorený aquapark Atlantis. Pre dobrodruhov sú k dispozícii krištáľové vodopády obkolesené zelenajúcimi sa nedotknutými lesmi či prehliadky safari na džípe alebo koňovi.


Last minute ceny dovolenky v Marmaris


View Larger Map
Video z Marmaris
Prístav
Ulice v Marmaris

Marmaris v noci