Dovolenka v Side


Side je krásne pobrežné letovisko pri stredozemí, ktoré sa nachádza približne 75km východne od Antalya na malom polostrove. V súčasnosti je Side jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Turecku.

Nakupovanie
Obchodníci v Side majú povesť otravovať turistov, a to najmä v centre mesta. Veľa obchodov prezentuje tovar bez cenoviek, takže pripravte sa aj na možné zjednávanie. Rušné ulice lemujú obchodníci so suvenírmi, kobercami, šperkami a falošným tovarom. Známy je trh Manavgat svojou živou atmosférou vo štvrtok, kde prevažuje hlavne oblečenie a kožený tovar. Keďže veľké percento zákazníkov tvoria turisti, platiť môžete aj v eurách.

Stravovanie
Side ma rad reštaurácií od tureckej kuchyne (dolmades, kebab) až po západný štýl stravovania. Výdatné anglické raňajky nájdete v Antolia cafe.

Nočný život
Väčšina nočného života zo Side sa sústreďuje pozdĺž pláže s barmi a klubmi, ktoré však nezvyknú mať otvorené do rána - hlavne počas ramadánu. Oxyd, asi 10 minút od apartmánov, je najväčší nočný klub v Side a hoci je o niečo drahší, ponúka skvelý večer.


Atrakcie a športy

Side je bohatý na historické pamiatky - hlavne antických ruín.

Najznámejšie atrakcie v Side a okolí:
Aspendos, historický rímsky amfiteáter, kde sú koncerty a balety (40 minút od Side v Turecku), nedávno zrekonštruovaný a reštaurovaný
Perge, krásne staroveké rímske ruiny (1 hodinu od Side v Turecku)
Manavgat, Manavgat fantastické vodopády a relaxačné výletne lode sú dôvody k návšteve tohto malého mesta (15 minút od Side v Turecku)
Olympos (3 hodiny od Side v Turecku).

Zo športov si turisti chvália najmä potápanie, parasailing, jazdy na koni, plávanie či sledovanie korytnačiek.


Aspendos
Zastavenie v Side nie je vaším jediným spôsobom, ako vidieť pamiatky. V meste sú vyhliadkové spoločnosti, ktoré ponúkajú výlety do mnohých z najlepších pamiatok Turecka. V ponuke miest pre výlety sú aj Pammuakale, Kappadokie a Aspendos.


View Larger Map
Video zo Side, Turecko